Gündem

Enternasyonalist devrimci Ecevit Piroğlu açlık grevine başladı

Gezi Direnişi öncülerinden ve Rojava’da IŞİD’e karşı mücadele yürütmüş enternasyonalist devrimci Ecevit Piroğlu, Türkiye’nin iade talebi nedeniyle 32 aydır tutsak olduğu Sırbistan Hapishanesi’nde bugün açlık grevine başladı. Piroğlu geçtiğimiz yılda 136 gün açlık grevi direnişi gerçekleştirmişti.

Ecevit Piroğlu’nun sesli mesaj olarak gönderdiği açıklama şöyle;

32 aylık direnişimde beni destekleyen tüm yoldaşlarımı, arkadaşlarımı ve dostlarımı devrimci duygularımla selamlıyorum

Ben Ecevit Piroğlu. Türkiye’de Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecrit politikasına ve Kürt halkına yönelik baskı, zulüm ve katliamlara karşı cezaevlerinde bedenini açlık grevine yatıran tutsakları devrimci duygularımla selamlıyorum, direnişleri önünde saygıyla eğiliyorum.

Sırbistan Hükümeti’nin bana yönelik hukuksuz bir şekilde yürüttüğü 32 aylık hapis süreci halen devam etmektedir. Hiçbir hukuka dayanmayarak beni Türkiye’nin baskı politikaları sonucu mahkum eden Sırbistan Hükümeti’ne ve anayasa uygulayacılarına karşı, yine Kürtlere, sosyalistlere yönelik uygulanan bu baskı politikalarına ve Türkiye’de yürütülen özgürlük mücadelemiz üzerindeki baskı, tecrit politikalarına karşı bedenimi pazartesi gününden itibaren süresiz açlık grevine yatırıyorum.

Biz devrimciler, Kürt halkı ve Türkiye halkları, işçi sınıfı bu zulme karşı hiçbir zaman başeğmedik ve başeğmeyeceğiz. Bizler Spartaküslerden, Bedrettinlerden, Necdet Adalı’dan, Mazlumlardan bu yana faşizme karşı herzaman dik durduk ve her koşulda direndik. Bende bu tutsaklık sürecinde tecrit politkalarına karşı ve özgürlük için elimdeki tek silahım olan bedenimi süresiz açlık grevine yatırıyorum. Tekrardan özgürlük mücadelesinde, işçi ve emekçiler kavgasında savaşan tüm yoldaşlarımı, tüm halkımı devrimci duygularımla selamlayarak kavganın bir yerinden, bir sancağı, bir nefesi olmaya devam edeceğim.

Yaşasın Devrim

Yaşasın Sosyalizm

Yaşasın proletarya enternasyonalizmi

Paylaşın