Gündem

ESP faşist Doğukan Çep hakkında suç duyurusunda bulundu

ESP, Sinan Ateş’le ilgili görülen davanın duruşmasında “devlet adına ESP’lileri vurdum” diyen Doğukan Çep hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi, 2013 yılında 10 ESP’liyi katlettiğini itiraf eden Sinan Ateş davası sanıklarından Doğukan Çep hakkında suç duyurusunda bulundu. Sinan Ateş suikastının azmettiricisi olduğu suçlamasıyla yargılanan Çep’in duruşmada verdiği ifadelerinin ardından ESP avukatları, Çep hakkında suç duyurusunda bulundu.

ESP’nin sanal medya hesabından yapılan açıklamada, Çep’in 2013 yılı Ağustos ayında İstanbul Gülsuyu’nda afiş asan ESP’lileri silahlı saldırı sonucu yaralaması, mahalledeki ESP’nin ilçe örgütü binasına silahlı saldırı, Gezi’nin “kırmızı fularlı kızı” Ayşe Deniz Karacagil ile Sinan Sağır başta olmak üzere 10 sosyalistin yaralanması olayları ile ilgili de suç itirafı hatırlatıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Sinan Ateş cinayeti sanığı olarak yargılanan ülkücü faşist Doğukan Çep, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti önünde 1-5 Temmuz tarihleri arasındaki duruşmada devlet adına işlediği suçları açıklarken, ‘devlet adına ESP’lileri vurdum’ dedi. Doğukan Çep’in bu itirafları nedeniyle; Partimize dönük olarak İstanbul Gülsuyu Mahallesi’nde 2013 yılında gerçekleşen saldırılar hakkında yeniden suç duyurusunda bulunduk ve Çep hakkında yargılama başlatılmasını talep ettik.

Bu tetikçileri, işledikleri suçları ve onları cezasızlık zırhıyla koruyan, aklayanları biliyor, tanıyoruz. Bu sistematik terörle mücadele ederek bugünlere geldik, mücadelemize de devam edeceğiz. Yargı makamlarına yansımış bu beyanlar karşısında da hukuki sürecin takipçisi olacak; çetecilerin suçlarını teşhire devam edeceğiz. Demokratik kamuoyunu ve basını bilgilendiriyor, sürecin takipçisi olmaya çağırıyoruz.”

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Paylaşın