En Çok Okunanlar, Gündem

Ecevit Piroğlu: Direnişimde sonuna kadar kararlıyım

Türkiye’nin kirli siyasi pazarlıkları sonucu 3 yıldır Sırbistan’da tutsak edilen ve 100 gündür açlık grevinde olan enternasyonalist devrimci Ecevit Piroğlu gazetemize gönderdiği sesli mesajında “Açlık grevimin 100. gününe girerken bu direnişimde sonuna kadar kararlıyım.” dedi.

Kendisiyle dayanışma gösteren dostları ve yoldaşlarına teşekkür eden Piroğlu; “Önümüzdeki hafta sağlık durumum kötü olabilir. O nedenle sizlere en devrimci duygularımla selamlarımı iletiyorum.” dedi

Şundan emin olsunlar beni hiçbir şekilde yıldıramayacaklar.

Yoldaşlarım, dostlarım

Sırbistan Hükümeti’nin yasalarına ve lehime verilen mahkeme kararlarına rağmen hukuksuz bir şekilde beni tutsak etmesinin 3. yılına az kaldı. Açlık grevimin 100. gününe girerken bu direnişimde sonuna kadar kararlıyım.

Sırbistan Hükümeti, AKP faşist iktidarının baskısı altında hukuksuzca ve kendi anayasasını tanımayarak beni tutsak tutmaya devam ediyor.

Şundan emin olun ki; ben dünya işçi sınıfından, Türkiye ve Kürdistan’daki özgürlük mücadelesinden, Bedrettinlerden, Spartaküslerden, Adalılardan, Mazlumlardan, Ulaş Bayraktaroğluna dek aldığım direniş geleneğini sürdürmeye devam edeceğim. Şundan emin olsunlar beni hiçbir şekilde yıldıramayacaklar. Ya özgür kalacağım, ya özgür kalacağım. Hiçbir şekilde zorla beslenmeyi kabul etmiyorum. Bedenimi sonuna kadar özgürlük mücadeleme yatırdım ve tarihteki özgürlük direnişçilerinden, devrimcilerden, proletarya sosyalistlerinden alıyorum bu gücü.

Şundan emin olsunlar ben bir komünist, Kürt komünisti olarak bu baskı, zulüm ve hukuksuzluğu yeneceğim ve Sırbistan Hükümeti’de bunu görecek.

Sizlerede gösterdiğiniz dayanışmadan dolayı teşekkür ediyorum. Ve önümüzdeki hafta sağlık durumum kötü olabilir. O nedenle sizlere en devrimci duygularımla selamlarımı iletiyorum.

Paylaşın